Periodontologas – ką jis daro?

Kas yra periodontologas? - Ką jis daro?

Odontologijos pasaulyje yra labai daug terminų, apibūdinančių dantų būklę ar odontologines specializacijas. Dažnai girdime žodį periodontologas, tačiau neretai pilnai taip ir nesuvokiame, ką jis daro. Nors kaip ir aišku, kad tai su odontologija ir burnos ertmės ligomis susijęs specialistas, vis dar kyla klausimų, kada tikslinga į jį kreiptis.

Periodontologai – ką jie daro?

Kaip teigia klinikos atstovai, šios specializacijos odontologai labiausiai yra orientuoti į visas periodontologines procedūras bei implantologiją.

Galima išskirti:

  • Ne chirurginį gydymą
  • Dantenų transplantaciją
  • Regeneracines procedūras
  • Implatų dėjimą
  • Dantenų kišenių mažinimą

Periodonto ligos dažniausiai būna susijusios su dantenų jautrumu ir uždegimais. Negydomos dantenos ir laiku nepastebėti uždegiminiai židiniai lemia išlaisvėjusius dantis, kurie per tam tikrą laiką gali negrįžtamai iškristi (iškritus dantims tas pats dantų gydytojas rūpinasi implantų pritaikymu ir implantologijos procesu). Todėl pastebėjus dantenų pakitimus, labai svarbu laiku kreiptis į periodontologą.

Šie simptomai gali būti pastebėti ir bendrine odontologine praktika užsiimančių burnos ertmės specialistų. Dažnai nutinka taip, kad pastebėję periodonto simptomus, bendrąją specializaciją turintis odontologas pacientą arba perleidžia šios srities ekspertui, arba jį gydo pats, tačiau sudaro gydymo planą su periodontologu. Žinoma, pacientams, kuriems matomas intensyvus periodontas (vidutinio ar sunkaus lygio), gali padėti tik periodontologas, todėl jie yra tiesiogiai atiduodami į specialisto rankas.

Kaip vyksta pirmasis vizitas pas periodontologą?

Kaip ir visur, dantų gydytojas, pirmiausia, jus užregistruos apžiūrai, kad galėtų detaliai ištirti dantenas ir jų būklę bei sąveiką su dantimis. Taip pat pirmojo vizito metu odontologas išnagrinės jūsų dantų ligų istoriją, kuri galbūt atskleis ir padės suprasti vienus ar kitus simptomus. Tai atlikus periodontologas diagnozuos dabartinę burnos ertmės būklę bei paskirs gydymą. Jis gali skirtis nuo vaistų paskyrimo iki operacijos.

Svarbu laikas

Laikas susidūrus su periodonto rizika yra labai svarbus aspektas. Todėl pastebėjus labiau nei įprastai paraudusias ar kraujuojančias dantenas nereikėtų į tai numoti ranka. Taip pat jei nerimaujate visada galite užsirašyti profesionalios burnos higienos vizitui po kurio burnos higienistas galės pastebėti ryškiausius dantenų ar dantų pakitimus, dėl kurių būtų verta sunerimti.

Tausokite savo dantis, prižiūrėkite dantenas ir reguliariai lankykitės pas odontologą, kad ateityje būtų galima išvengti netikėtų periodonto ligų.